S.S.S

Anasayfa » S.S.S
Sıfır araca boya koruma yaptırılmalı mı ?
Evet .Araca sıfır iken boya koruma yaptırmak hem çok daha ekonomik olur hemde aracın boyasına hiç zarar gelmeden araç koruma altına alınmış olur .
Boya koruma aracımı nelerden korur ?
Boya koruma aracınızı güneşin uv ışınları , kuş pislikleri ve asit yağmurları gibi çevresel etmenlerden korur .
Çizik giderme işlemi boyayı inceltir mi ?
Çizik giderme işlemi boyayı inceltir . Çizik gidermede mantık çiziğin derinliğine inerek çiziği yok etmektir . Burada dikkat edilmesi gereken boyayı mümkün olabilecek en az seviyede inceltmek . Bilinçsizce yapılan çizik giderme işlemlerinde boyadan 50 mikron bile alınabilirken profesyonel uygulamalarda bu çiziğin derinliği kadardır buda ortalama bir araçta 5-10 mikron aralığındadır .
Her araca çizik giderme işlemi yapılır mı ?
Boyası belli bir kalınlıkta olan her araca çizik giderme işlemi yapılır . Biz bize gelen araçlara uygulama yapmaya karar vermeden önce boya kalınlığını ölçüp boyası belli bir kalınlığın altında olan araçlara kesinlikle çizik giderme işlemi yapmıyoruz ve yapılmasını tavsiye etmiyoruz .
Kil ile temizlik neden yapılır ?
Kil işlemi yıkamada aracın üzerinden çıkmayan yabancı maddeleri temizler . Kil işlemi yapılmadan çizik giderme işlemi uygulanan araçlarda temizlenmeyen yabancı maddeler makinenin pedine yapışarak aracın bir yandan çiziklerini alırken bir yandan yeni çiziklerin oluşumuna neden olur .